Η Europa Flexa είναι η νέα πρόταση της Europa στα συστήματα σίτας με ερπύστρια. Έχει ειδικό υαλοενισχυμένο, ίσιο και άκαυστο, fiberglass πανί. Διαθέτει αντιανεμική ενίσχυση, ενώ ο εξελιγμένος μηχανισμός κύλισης με ερπύστρια επιτρέπει την ομαλή χρήση της. Επιπλέον, το κυρίως σώμα της αποσπάται εύκολα, επιτρέποντας την αποθήκευσή της ιδιαίτερα κατά τους χειμερινούς μήνες.
Η σίτα Europa Flexa τοποθετείται εύκολα και γρήγορα σε όλα τα υπάρχοντα συστήματα αλουμινίου.
Μέγιστες Διαστάσεις
Μονόφυλλη: 1,40 μέτρα πλάτος x 2,50 μέτρα ύψος.
Δίφυλλη: 2,80 μέτρα πλάτος x 2,50 μέτρα ύψος.
*Το ύψος θα πρέπει να είναι πάντα τουλάχιστον 20cm μεγαλύτερο από το πλάτος.
ΒΑΣΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ
1. Europa Flexa: Σίτα οριζόντιας κίνησης με ερπύστρια και δυνατότητα να αποσπάται το κυρίως σώμα για αποθήκευση.
Ανοιγόμενη σίτα, με αυτόματη επαναφορά και κλείσιμο με μαγνήτη. Κατασκευασμένες από προφίλ αλουμινίου. Είναι ιδανικές για εξώπορτες και μπαλκονόπορτες. Συναρμολογούνται με μεταλλικές […]